Yankees CPR dersinin altı ay boyunca öğretilmesine yardımcı oluyor

New York Yankees, Pazartesi günü 14. HOPE Haftası (Helping Others Persevere and Excel) kapsamında Damar Hamlin’i onurlandırdı.

Hamlin herkesin bildiği bir isim haline geldi ama tam olarak umduğu gibi olmadı. Buffalo Bills güvenliği, 2 Ocak’ta “Pazartesi Gecesi Futbolu” programında rutin bir müdahale yaptıktan sonra kalp krizi geçirdi. Eğitmenler, o zamanlar 24 yaşında olan çocuğa dokuz dakika boyunca CPR uyguladılar ve hastaneye ilk kaldırıldığında durumu kritikti.

American Heart Association ve NYC Public School Athletic Leagues üyeleri olan Hamlin ve göğsünden etiketlendikten sonra bir maç sırasında da CPR’ye ihtiyaç duyan eski bir Fordham softball oyuncusu olan Sarah Taffet, CPR öğretmek için Bronx’a gitti. Yankees üyelerine.

Olaydan bu yana güvenlik giderek daha fazla ön plana çıkıyor – kısa süre önce memleketi Pittsburgh Pirates için bir maçta ilk atışı yaptı ve aynısını Pazartesi gecesi Yankees maçından önce yapacak. Ayrıca ESPY Ödülleri’nde onurlandırılacak, “The Masked Singer”da yer alacak ve o korkunç andan sadece bir ay sonra Şubat ayında NFL Honors’a gidecek.

Bu, elbette, ekibiyle birkaç hafta önce OTA’larda antrenman yaptığı gerçeğiyle birleşiyor.

Ancak Hamlin, Yankees ile takım olmanın diğerlerinden farklı bir etkiye sahip olabileceğini söylüyor.

Hamlin, ders bittikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Zorluklarının ortasında mola vermeleri, buraya gelip CPR’yi öğrenmeleri, toplulukta onlar gibi figürler gören insanlar, herkes Yankees’e saygı duyuyor,” dedi. “Tarihte çok önemli bir yere sahipler. İnsanların buraya gelip kalp masajı öğrendiğini görmesi, dünyanın eğitim almak isteyen geri kalanı üzerinde büyük bir etki yaratacak.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next post Novak Djokovic, ilk tur galibiyetinde çim kurutma görevlerini üstlendi