Türk genç Arda Güler kendini dünyaya duyurdu

Şu anda dünya futbolunun en çok aranan gençlerinden biri olan Arda Güler, Galler karşısında Avrupa Şampiyonası galibiyetinde Türkiye adına mutlak bir çığlık attı.

Bu yaz Manchester City, Arsenal ve Newcastle dahil olmak üzere Avrupa’nın en iyi kulüpleriyle bağlantılı olan 18 yaşındaki oyuncu, geçen sezon Fenerbahçe formasıyla çıktığı 35 maçta 6 gol kaydetti.

Kulüp ve ülke forması ona taraftarlar arasında “Türk Messi” lakabını kazandırdı – ve bunun iyi bir nedeni var.

Son zamanlarda uluslararası arenada göz dolduran Güler, Türkiye adına ilk golünü Pazartesi gecesi attı; kaleci Danny Ward’ı şaşkına çeviren harika bir sol vuruş. Bu ne kadar iyi.

Tahmin edebileceğiniz gibi Samsun Stadı’nda Rob Page’in takımına karşı sergilediği muhteşem performans, sosyal medyada birçok kişinin övgüsünü kazandı.

Bir hayran, “Arda Güler’i (2005) bilmiyorsanız, önümüzdeki birkaç yıl içinde onun hakkında çok şey duyacaksınız” derken, bir başkası “Arda Güler’i kim imzalarsa, anlaşmayı alacak” yorumunu yaptı. yüzyılın.”

Üçüncüsü, “Arda Güler’i imzalayan her kimse, tüm zamanların bir yeteneğini alıyor.”

Dördüncüsü şunları ekledi: “Bir üst kutuya gol atmak gibisi yok ama bunu ülkenizin formasıyla ilk golünüz için yapmak onu daha da özel kılıyor.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Kansas City Royals için kilit rolde mücadele ediyor
Next post Şampiyonlar Ligi finali üst üste dördüncü kez ertelenebilir