Şiddetli sağanak yağışlar bölgeyi sallamaya başlarken şiddetli fırtına ve sel etkili oluyor

Şiddetli sağanak yağışlar bölgeyi sallamaya başlarken şiddetli fırtına ve sel etkili oluyor Ulusal Hava Durumu Servisi, Pazar günü Philadelphia bölgesi için sel ve şiddetli fırtına nöbetleri yayınlayarak, çok sayıda şiddetli sağanak yağış beklendiği konusunda uyarıda bulundu.

Pazar öğleden sonra başlayan şiddetli gök gürültülü fırtına turları Philadelphia bölgesinin çoğunu ve ötesini vurdu; şehrin batısındaki bölgeler, günlerce süren sıcak ve nemli koşulların beslediği yavaş hareket eden hücreler tarafından özellikle sert bir şekilde etkilendi.

Pennsylvania’daki Delaware, Philadelphia, Montgomery ve Bucks İlçeleri ile New Jersey’deki Salem, Gloucester, Camden ve Burlington İlçelerinin bazı bölgelerindeki derelerde, nehirlerde ve derelerde su yükselmeye devam ettiği için sel gece yarısına kadar mümkündü.

Atmosfer yağış için hazırlandığı için akşam boyunca şiddetli sağanak yağışlar mümkündür.

Nitekim, 21: 30’a kadar ani sel uyarısı verildi. Philadelphia da dahil olmak üzere Güneydoğu Pennsylvania’nın bazı bölgeleri için. Saat 18.00’de radar, bölgede 1 ila 3 inç daha olası şiddetli yağmur oluşturan gök gürültülü fırtınaları gösteriyordu. Ancak Ulusal Hava Durumu Servisi de gece yarısına kadar sel ve saat 20: 00’ye kadar şiddetli bir fırtına nöbeti tuttu.

Fırtınalar, öğleden sonra erken saatlerde bölgenin bazı kısımlarında hızla hızlanmaya başlamıştı. Yukarı Merion ve Conshohocken’in Montgomery İlçesi topluluklarında batık araçlar bildirildi ve teller koptu.

Birçok toplulukta zemin, yağmurlar gelmeden önce doygundu ve bu da ani sel koşullarına yol açtı.

Ağır hücreler, Philadelphia’nın erken batısına çarptı. Berks İlçesindeki Reading bölgesinde hem arabalarda hem de evlerde çok sayıda su kurtarma operasyonu yapıldığı bildirildi. 61 numaralı çıkıştaki US Route 222, öğleden sonra sel nedeniyle kapatılmak zorunda kaldı.

Fırtınanın çoğunun saat 22.00’de açık denizde olması bekleniyordu.

Hava durumu servisinin Mount Holly ofisinde meteorolog olan Matt Brudy, güçlü fırtınaların Kuzey Carolina’dan New England’a uzanan bir sistemin sonucu olduğunu, ancak en şiddetli yağmur gibi görünen şeyin Philadelphia bölgesini hedef alabileceğini söyledi.

Yüksek nem ve yüksek sıcaklık günleri, bölgedeki atmosferi, sıkılmayı bekleyen ıslanmış bir havlu gibi terk etti.

Brudy, “Doğu PA’nın bazı bölgelerinde sabit bir sınırımız var” dedi. “Büyük bir nem itişi alıyoruz. Ve yavaş hareket, aynı alan üzerinde uzun süre eğitim amaçlı fırtınalara ve rüzgarlara yol açıyor.”

Bu, son günlerde bazı bölgelerin çoktan kuşatılmış olmasından kaynaklanıyor, diye ekledi.

“Gerçekten ani sel baskınını şiddetlendirecek” dedi.

Pazar öğleden sonra, sistem I-95 koridorunun hemen batısında en güçlü görünüyor, ancak Brudy, Delaware ve Maryland’e ve Güney Jersey’e kadar uzanan şiddetli fırtınalar olabileceğini söyledi.

“Daha sonra yavaş yavaş koridora sızmasını bekliyoruz” dedi.

Bazı yaz etkinliklerinin etkilenmesi muhtemeldir. Örneğin, Kennett Square’deki Longwood Gardens üyeleri için Steve Riley ve Mamou Playboys’un yer aldığı bir konser iptal edildi. Ancak bahçeler saat 22.00’ye kadar açık kalacak. ve saat 21.00’de Işıklı Çeşme Performansı “Köy Yolları” özelliğine sahiptir.

Tahmin, öğleden sonra sağanak yağışların ve gök gürültülü sağanak yağışların devam etmesini, bazı şiddetli, hasar veren rüzgarlar ve 83’e yakın yüksek şiddetli yağmurlarla birlikte gösteriyor. Bazı bölgelerde, yağmur miktarları yarım inç ila bir inç arasında olacak, ancak diğer bölgelerde çok Daha.

Gece yarısından sonra rüzgarlar ve yağmurun sakinleşmesiyle bir ara verilebilir. Ancak atmosfer, Pazartesi saat 11:00’den sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ihtimaliyle kararsız kalacak gibi görünüyor ve akşam geç saatlere kadar daha fazla olabilir.

Bir mola için en iyi şans, güneşli bir gökyüzü ve 89’a yakın bir yüksek ile Salı günü geliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Okyanus kabuğu levhalarında su depolama kapasitesi yaşla birlikte artar
Next post Alex Morgan ve Lindsey Horan, 2023 Dünya Kupası’nın ABD kadın milli takımının kaptanları oldu