Şampiyonlar Ligi finali üst üste dördüncü kez ertelenebilir

İstanbul’un bu yıl Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmasıyla ilgili endişeler var, bu da üst üste dördüncü yıl için taşınabileceği anlamına geliyor.

Jurgen Klopp’un Liverpool taraftarlarına, takımının bu yıl bir Avrupa finali daha oynayacağına inanarak İstanbul için otel rezervasyonu yapmalarını söylemesinin üzerinden bir ömür geçti.

Alman oyuncuya kehaneti, Kırmızılar’ın Real Madrid’e 6-2 yenilerek çeyrek finalde Real Madrid tarafından turnuvadan elenmesinin ardından hatırlatıldı.

2005’te Liverpool’un AC Milan’a karşı kazandığı geri dönüş zaferine ev sahipliği yapmasıyla ünlü olan şehrin, 2020’deki final maçı için yer olması gerekiyordu.

Covid dünyayı vurduğunda ve futbolu birkaç ay geciktirdiğinde, takımlar Lizbon’da bir haftalık bir süre boyunca turnuva tarzında oynadılar.

Aynısı 2021’de İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı bölge ülkeleri listesine eklemesiyle, Porto’da Manchester City ve Chelsea ile karşı karşıya geldi.

Geçen yıl final başlangıçta Rusya’da oynanacaktı, ancak Ukrayna’nın işgali UEFA’nın maçı büyük sorunların olduğu Paris’e taşımasına yol açtı.

2023’ün bir kez daha İstanbul olması gerekiyordu, ancak Independent’a göre, ülkedeki olası siyasi huzursuzluk nedeniyle Atatürk Stadyumu bir kez daha kaçırabilir.

UEFA’nın önümüzdeki ay ülke cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda “yeterli endişesi” var ve muhtemelen gerçek bir huzursuzluğa yol açacak yakın bir seçim potansiyeli var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Türk genç Arda Güler kendini dünyaya duyurdu
Next post Mesut Özil, Türkiye parlamento seçimleri için şok aday olarak ortaya çıkıyor