Recreation’dan emekli komiser yardımcısı Carol B. Rice 80 yaşında öldü.

Bir arkadaşı, “Gerisinde, hizmetinde ve kardeşliğinde olduğu her şeyi kutlayacak olan ailesi ve arkadaşları tarafından temsil edilen güzel ve ender bir miras bırakıyor” dedi.

Carol B. Rice, 80, Warrington Township, 80, eski Philadelphia, emekli Philadelphia Parks and Recreation komiser yardımcısı, Philadelphia Parks and Recreation Commission eski üyesi, Warrington Township Park and Recreation Board üyesi ve uzun süredir toplum savunucusu öldü 17 Haziran Cumartesi, Nasıra Hastanesi’ndeki VITAS bakımevinde Alzheimer hastalığından kaynaklanan komplikasyonlar.

Lansdowne Caddesi’ndeki Charles Baker Oyun Alanı’na adını veren, Batı Philadelphia’nın önde gelen topluluk aktivistlerinden Charles Baker’ın kızı olan Bayan Rice, tüm kariyerini ailelerin yoksulluktan kurtulmasına, gençlerin ödüllendirici işler bulmasına ve iki park ve rekreasyon departmanının oyun oynamasına yardım ederek geçirdi. yaşayanların yaşamlarında önemli roller üstlenmektedir.

Pennsylvania Eyalet Üniversitesi’nde lisans öğrencisi olarak Philadelphia rekreasyon departmanında yaz oyun alanı lideri olarak yarı zamanlı çalıştı, bölüme 1965’te tam zamanlı katıldı ve 1994’te Belediye Başkanı Ed Rendell tarafından komiser yardımcılığına atandı. Komiser Michael DiBerardinis’e bağlı olarak görev yaptı ve 1999’da emekli olana kadar yüzlerce rekreasyon merkezi ve oyun alanını denetledi ve diğer faaliyetleri yönetti.

2009 yılında Belediye Başkanı Michael Nutter tarafından kurulduktan sonra Philadelphia Parklar ve Rekreasyon Komisyonunda gönüllü oldu. Bu yılın ilerleyen saatlerinde şehir yetkililerinin Lansdowne Bulvarı oyun alanının adını Charles Baker ve Carol Baker Rice Oyun Alanı olarak değiştirmesi bekleniyor. “Bu,” dedi kocası III. John Rice, “ona büyük bir övgü olacak.”

Bayan Rice (solda), eski 76ers oyuncusu Shawn Bradley (soldan ikinci) ve diğerleri, Belediye Başkanı Ed Rendell’in 1995’te genç oyuncular için şehrin sponsorluğunda bir basketbol ligi hakkında konuşmasını dinliyor.
Bayan Rice (solda), eski 76ers oyuncusu Shawn Bradley (soldan ikinci) ve diğerleri, Belediye Başkanı Ed Rendell’in 1995’te genç oyuncular için şehrin sponsorluğunda bir basketbol ligi hakkında konuşmasını dinliyor.
Dosya fotoğrafı.

Bir Parklar ve Rekreasyon Komisyonu haber bültenine verdiği çevrimiçi röportajda, Bayan Rice’ın en verimli girişimlerinden birinin, park sistemine dahil olmak isteyen sakinlerle iki ayda bir toplantılar planlamak olduğunu söyledi. “Tanınıyoruz ve insanlar bize fikirlerini bildirmek istiyor” dedi. “Endişeleriyle ilgili olarak dinleyecek birileri olduğunu biliyorlar.”

Dinlemek ve ardından oyunculuk yapmak, Bayan Rice’ı hem meslektaşları hem de topluluk arasında popüler yaptı. Eski bir meslektaşım çevrimiçi bir saygı duruşunda “Rekreasyon departmanında hepimize çok fazla profesyonellik, özveri, dostluk, şefkat ve sevgi gösterdiniz” dedi. Bayan Rice, 1996’da Daily News’e şunları söyledi: “Altınızda çalışan insanlara beklentilerinizi bildirirseniz, genellikle onları karşılamaya çalışırlar.”

1965’ten 1994’e kadar Philadelphia’s Neighbourhood Youth Corps, Summer Food Program, Summer Play Streets Program ve diğer projelerin yöneticisi olarak Bayan Rice, sayısız dezavantajlı gence iş bulma, sağlıklı kalma ve güvenli ve üretken hayatlar yaşama konusunda yardımcı oldu. ABD Sağlık, Eğitim ve Refah Bakanlığı’nın 1967 tarihli bir raporu, Mahalle Gençlik Kolordusu’nun 1965 ile 1967 yılları arasında öğrenciler için 37 burs sağladığını söyledi.

Dinlenme merkezi programlarında sanat, şiir, dans, boks ve buz hokeyi seansları yer alıyordu ve 1990’ların bir noktasında 9.000 oyuncuyla ülkenin en büyük salon futbolu programı yer alıyordu. Daha sonra, 2000 yılında emekli olup Warrington Kasabasına taşındıktan sonra, Bayan Rice, Warrington Kasabası Parkı ve Rekreasyon Kurulu’nun başkanı ve başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

Uzun süredir arkadaşı olan Evelyn Sample-Oates, “Asla hareketsiz oturacak bir insan olmadı” dedi.

Bayan Rice, Batı Philadelphia’da genç bir kadınken bile bir topluluk savunucusu olarak aktifti.
Bayan Rice, Batı Philadelphia’da genç bir kadınken bile bir topluluk savunucusu olarak aktifti.
Ailenin izniyle
Carol Ann Baker, 11 Nisan 1943’te Philadelphia’da doğdu. Batı Philadelphia’da büyüdü ve 1961’de Philadelphia Kız Lisesi’nden mezun oldu.

Baltimore’da bir yıllığına Morgan State Üniversitesi’ne gitti, babası öldükten sonra ailesine daha yakın olabilmek için Penn State’e transfer oldu ve 1965’te siyaset bilimi alanında lisans derecesi aldı. 1964’te Alpha Kappa Alpha Sorority’ye katıldı ve 50. yılını kutladı. 2014 yılında üyelik.

Kocasıyla 1969’da tanıştı. 1971’de evlendiler, IV. John’un oğulları oldu ve Mount Airy, Germantown ve Warrington Township’te yaşadılar.

Bayan Rice, Alpha Kappa Alpha’nın Omega Omega bölümü tarafından kurulan bir hayır kurumu olan 1926 Vakfı’nın eski başkanıydı. Southwest Belmont Community Association, After School Activity Partnership ve Caring People Alliance of the Boys and Girls Clubs of America kurullarında yer aldı.

Bayan Rice, oğlu ve kocasıyla birlikte, onun adını taşıyan oyun alanında, babası Charles Baker’a adanmış bir duvar resminin önünde duruyor.
Bayan Rice, oğlu ve kocasıyla birlikte, onun adını taşıyan oyun alanında, babası Charles Baker’a adanmış bir duvar resminin önünde duruyor.
Ailenin izniyle

Büyük bir spor hayranıydı ve kocasıyla birlikte Eagles ve 76ers maçlarına katıldı. Sık sık Cape Cod’da tatil yapar, deniz ürünlerini ve kart oyunlarını sever ve neredeyse her gün gazete kapaklarını okurdu.

Çocukken Camphor Memorial Birleşik Metodist Kilisesi’ne katıldı ve daha sonra Abington Salem Baptist Kilisesi ve Spring House’daki Bethlehem Baptist Kilisesi’nde aktifti.

Warrington Kasabasında Demokratik bir komite üyesiydi ve hayat hakkında sohbet etmek için arkadaşlarıyla ayda bir buluşurdu. Kocası, “İnsanlara yardım etmeyi önemsediğini ve endişelendiğini bildiğim harika bir insandı” dedi. “Dahil olmanın ne demek olduğunu anlayarak büyüdü.”

Kocası ve oğluna ek olarak, Bayan Rice’ın başka akrabaları da var.

Servisler 3 Temmuz’da yapıldı.

Onun adına bağışlar 1926 Vakfı, P.O.’ya yapılabilir. Kutu 564, Bala Cynwyd, Pa. 19005; Okul Sonrası Etkinlikler Ortaklığı, One Penn Center, 1617 John F. Kennedy Blvd, Suite 1855, Philadelphia, Pa. 19103; ve Caring People Alliance, 123 S. Broad St., Suite 2220, Philadelphia, Pa. 19109.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Mesut Özil, Türkiye parlamento seçimleri için şok aday olarak ortaya çıkıyor
Next post Ünlü tıbbi kimyasal araştırma ve geliştirme bilimcisi Morris Husbands 85 yaşında öldü.