Novak Djokovic, ilk tur galibiyetinde çim kurutma görevlerini üstlendi

Pazartesi günü Wimbledon’daki ilk tur maçında, Orta Kort’taki çimleri havluyla kurulamak için kısa bir saha görevlisi olarak görev yaptı.

Turnuvada erkekler rekoru kıran 24. grand slam şampiyonluğunu kazanmak isteyen Djokovic ve rakibi Pedro Cachín, nemli, yağlı oyun yüzeyi nedeniyle ilk setten sonra neredeyse bir buçuk saatlik bir gecikmeye katlandı.

Maç yeniden başladığında Djokovic, Arjantinliye karşı 6-3, 6-3, 7-6 (7-4) galip geldi ve üst üste beşinci Wimbledon şampiyonluğu arayışına başladı.

Sahadaki röportajı sırasında “Normalde raketlerle çıkarım, havlularla değil,” diye şaka yaptı.

“Farklı bir şey yapmak eğlenceliydi – biraz tuhaf bir duygu ama umarım siz de beğenmişsinizdir.”

3 Temmuz 2023; Londra, Birleşik Krallık; Novak Djokovic (SRB), All England Lawn Tennis and Croquet Club’daki Wimbledon şampiyonalarının birinci gününde Hakem Gerry Armstrong’u izlerken sahayı kurutmaya çalışıyor.
Djokovic, maçın hızlı bir şekilde devam etmesine yardımcı olmaya çalıştı.
Susan Mullane-USA TODAY Sports/Reuters
İlk setin sonunda Merkez Kortun çatısı kapatıldı, ancak oyun yüzeyi kaygan kaldı, bu da Djokovic’in çimleri paspaslayıp bir havluyla havalandırmasına neden olurken, yer personeli çimleri kurutmak için yaprak üfleyiciler kullandı.

Yağmur durduğunda çatı bir kez daha açıldı ve oyun devam edebildi.

Djokovic, “Tabii ki sahaya çıkmamızı bekleyen seyirciler için kesinlikle sinir bozucuydu,” dedi.

“Biz oyuncular olarak ikimiz de oynamak istiyorduk ama şartlar çok iyi değildi. Açıkçası, çatının altı hala kaygandı. Çatı açıldığında, farklı bir hikayeydi. Beş, 10 dakika sonra dışarıdaydık.”

Gecikmeden rahatsız olmayan Djokovic, Cachín ile ilk tur karşılaşmasını iki saat 12 dakikalık bir oyun süresinde esintilerle atlattı.

Bu, Sırp yıldızının şu anda Wimbledon’da arka arkaya 29 maç kazandığı anlamına geliyor – altı yıl önce çeyrek finalde emekli olmasına kadar uzanan şaşırtıcı bir galibiyet serisi.

Bu yıl üçüncü bir grand slam şampiyonluğu kazanma mücadelesi, Çarşamba günü Amerikalı Brandon Nakashima’yı 2-6 2-6 6-4 7-6 (7-4) 6- yenmek için iki set geriden gelen Avustralyalı Jordan Thompson’a karşı devam edecek. 3.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Yankees CPR dersinin altı ay boyunca öğretilmesine yardımcı oluyor
Next post Kansas City Royals için kilit rolde mücadele ediyor