Mesut Özil, Türkiye parlamento seçimleri için şok aday olarak ortaya çıkıyor

Mesut Özil, eski Real Madrid ve Arsenal yıldızı futboldan sonra hayata başlarken, yaklaşan Türkiye parlamento seçimleri için sürpriz bir aday olarak ortaya çıktı.

Geçen ay profesyonel futbolu bıraktığını açıklayan Özil, çıkan haberlere göre TBMM için potansiyel aday olarak ortaya çıktı.

Türkiye gazetesi, Özil’in önümüzdeki seçimlerde AK Parti’yi temsilen milletvekili adaylarından biri olarak listelendiğini belirtiyor.

Duyuru, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın listede bazı sürpriz isimler olacağını ima etmesinden sonra geldi, ancak çok az kişi Arsenal ve Real Madrid’in eski favori özelliğini görmeyi bekliyordu.

Uluslararası kariyeri boyunca Almanya için oynamasına rağmen Özil, Türk göçmenlerin oğluydu ve sık sık ailesinin anavatanıyla olan ilişkisinden övgüyle söz etti.

Eski futbolcunun 2019’daki düğününde sağdıç olarak yer alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yakın ilişkileri olduğu biliniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıkı bir futbol hayranı ve yakın zamanda Filistin’e verdiği destekten dolayı Al-Nassr’ın forveti Cristiano Ronaldo’yu savundu.

Ezici bir Dünya Kupası kampanyasının ardından yapılan açıklamalarda Erdoğan, Ronaldo’nun Filistin davasına verdiği alenen desteğin ardından beş kez Ballon d’Or kazananına uygulanan ‘siyasi yasak’ nedeniyle performans gösteremediğini belirtti.

Özil’in futboldan siyasete geçişi, Almanya milli takımının Bundesliga, La Liga, Premier Lig ve Süper Lig’de büyü yaptığı 18 yıllık muhteşem bir oyunculuk kariyerinin sona ermesinin ardından geldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Şampiyonlar Ligi finali üst üste dördüncü kez ertelenebilir
Next post Recreation’dan emekli komiser yardımcısı Carol B. Rice 80 yaşında öldü.