Alex Morgan ve Lindsey Horan, 2023 Dünya Kupası’nın ABD kadın milli takımının kaptanları oldu

Baş antrenör Vlatko Andonovski Cuma günü yaptığı açıklamada, orta saha oyuncusu Lindsey Horan ve forvet Alex Morgan’ın 2023 Dünya Kupası için ABD kadın milli takımının eş kaptanları olarak görev yapacaklarını söyledi.

Becky Sauerbrunn, USWNT’nin önceki kaptanıydı, ancak ayak sakatlığı nedeniyle Yeni Zelanda ve Avustralya’da bir ay sürecek turnuvayı kaçıracak. Andonovski, “büyük maçlardaki engin deneyimleri” nedeniyle Horan ve Morgan’ı takımın kaptanları olarak seçti. Horan, ikisi de sahadayken kol bandını takacak.

Andonovski, “Bu takımda genç oyuncular ve deneyimli oyuncular arasında çok sayıda liderimiz var ve bunlar arasında Lindsey ve Alex… en yüksek seviyelerde kazanmanın ne gerektiğini anlıyorlar,” dedi. “Nihai profesyoneller ve birleşik ve motive olmuş bir ekibe sahip olmanın tüm faktörlerini anlıyorlar. Bizi Dünya Kupası’nda hem saha içinde hem de saha dışında en iyi şekilde temsil edeceklerini biliyorum.”

34 yaşındaki Morgan, 2011’de USWNT ile üç Dünya Kupası maçından ilkini yaptı ve 2015 ve 2019’da arka arkaya şampiyonluklar kazandı. Morgan ayrıca 2012 Olimpiyatlarında milli takımla altın madalya ve 2020’de bronz madalya kazandı. Olimpiyatlar. Carli Lloyd ve Megan Rapinoe ile birlikte 2018’den 2020’ye kadar USWNT’nin eş kaptanlığını yaptı.

Bu, 2019’da Dünya Kupası’na ilk kez katılan Horan için ikinci Dünya Kupası olacak. Ayrıca 2020 Olimpiyatlarında USWNT ile bronz madalya kazandı. 29 yaşındaki oyuncu daha önce kaptan olarak da görev yapmıştı, en son Nashville’de düzenlenen 2023 SheBelieves Kupası’nda takımın Japonya’yı 1-0 yendiği maçta.

“Milli takımda tutarlı bir oyuncu olmanın yanı sıra lider olmanın da her zaman bir hayalim ve hedefim olduğunu düşünüyorum. Ve şimdi kaptan kol bandını takmak gerçekten bir onur, özellikle burada Alex’le birlikte,” diyen Horan, “Bu turnuvaya girmek benim için yeni bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum. Bu takım için her gün ama aynı zamanda ben ve Alex herkesin hazır ve hazır olduğundan emin oluyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous post Şiddetli sağanak yağışlar bölgeyi sallamaya başlarken şiddetli fırtına ve sel etkili oluyor
Next post Uzun süredir hakemlik yapan ve çalışma ilişkileri uzmanı olan Donald