Papa, Sicilya’da gaz patlaması kurbanları için dua etti

Papa Francis üzüntüsünü dile getirdi ve geçen Cumartesi günü şüpheli bir gaz sızıntısının neden olduğu bir patlama nedeniyle birkaç binanın çöktüğü Sicilya kasabası Ravanusa’nın vatandaşlarına yakınlığı konusunda güvence verdi.

Papa, Vatikan Dışişleri Bakanı Pietro Parolin tarafından kendi adına gönderilen bir telgrafta, Ravenusa’nın ait olduğu Agrigento Başpiskoposluğundan Başpiskopos Alessandro Damiano’dan halka “yürekten yakınlığının” sözcüsü olmasını istedi.

Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükselirken, iki kişi hala kayıpken arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Patlamada dört ev yıkıldı ve üç ev de hasar gördü. 100’den fazla kişi evsiz kaldı.

Papa mesajında, ölenlerin yakınlarına taziyelerini ilettiğini ve tüm nüfusun kederine yoğun katılım duygularını dile getirdiğini söyledi. “Kalbinde pek çok insanın acısını taşıyor ve dualarını kurbanlara oy hakkıyla temin ediyor” diyor.

Ayrıca, arama ve kurtarma operasyonlarına katılanların yanı sıra Başpiskoposluk tarafından toplumu desteklemek için başlatılan olağanüstü koleksiyon için takdir ve şükranlarını sunar.

Müfettişler, bölgedeki ciddi risk durumlarına işaret eden 2014 raporuna rağmen, yer altında büyük miktarda gaz birikimi olduğunu varsaydılar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *